Glitry a posypy

Obchodní zastoupení firmy Sigmund Lindner GmbH.

{ Text Block: }

Glitry a posypy

V našem životě se setkáváme při různých příležitostech s  různými formami glitrů a posypů. V převážné míře se glitry a posypy používají jako dekorační materiály, ale existují také technické nebo průmyslové aplikace.

 Všem nejznámější užití glitrů je na vánočních ozdobách, kde se používá už od dob vzniku skleněných vánočních ozdob. Tenkrát byl hojně užívaným názvem brilantina.

V dnešní době nenabízíme pouze skleněné glitry, ale také glitry hliníkové a glitry polyesterové.

Užití hliníkových glitrů bývá nejčastější v průmyslu výroby a zpracování plastů, kdy se používají do tzv.master batch. Z takto připravené umělé hmoty se vyrábějí různé díly pro přístroje v domácenském použití (kryty vysavačů, kávovarů apod.) nebo přímo plastové výlisky jako např. talíře, misky, tácy, odpadkové koše apod. Jiné užití hliníkových glitrů je na tapetách a dekoračních omítkách do interiérů např. diskoték a nočních klubů.

Polyesterové glitry jsou v široké míře používány v průmyslu kosmetickém jako přísada do krémů a sprchových gelů nebo šamponů. Až neuvěřitelné použití polyesterových glitrů je při modeláži a dekoraci nehtů, kdy dnes vznikl celý specializovaný obor nail art.
Při potisku textilií se rovněž pro zvýraznění třpytivých efektů používají barvy nebo lepidla se směsí polyesterových glitrů. Jemné glitry se přímo vmíchávají do aerosolových barev a laků.

 Výroba svíček, umělých květin a mnoha dalších dekoračních a dárkových předmětů zpracovává různé formy glitrů na zvýraznění třpytivého efektu. Glitry jsou prakticky nejdostupnějším materiálem k docílení těchto efektů.

Velmi specifické je užití glitrů při výrobě protiskluzových hmot na podlahy (např. v dopravních prostředcích – tramvaje, metra, vlaky), kde se vedle protiskluzového efektu dosahuje užitím světélkujících hologramických glitrů v případě nouze označení nouzových úniků z vozidla.

Tímto vidíte, jak široké je užití glitrů a jak nás glitry provázejí naším každodenním životem.

{ Text Block: }

Vzorkovnice

Polyesterové glitry:

Hliníkové glitry

Skleněné glitry

{ Info Box: }

Pro výpočet spotřeby na pokrytí jednoho metru čtverečního, doporučujeme následující tabulku:

mengenkalkulation_cz.xls [36352 b]

{ Blank Space }

{ Text Block: }

Sigmund Lindner GmbH – Glitry

Od roku 2008 zastupujeme na českém a slovenském trhu společnost Sigmund Lindner GmbH. Naše firma je výhradním dovozcem produktů řady SiLibeads, SiLiglit a SiLiglam. Zároveň poskytujeme odborný servis a rady.
Objednávky a dotazy můžete zasílat na níže uvedené kontakty.

Ginzel, s.r.o.
Husovo nám. 12
267 12 Loděnice u Berouna

Martin Ginzel

(+420) 311 671 768
(+420) 602 618 014

– objednávky gliterů a posypů
– fakturace gliterových zakázek
– péče o zákazníky, reklamace

Naše firma v nejkratším možném termínu zboží doveze z Německa a po zabalení a vyfakturování vám bude zasláno přepravní službou GLS na Vaši adresu.

{ Gallery. Images (5): 1289, 1316, 1317, 1285, 1286 }


Caption: Svíčky

Caption: Lak

Caption: Ozdoby

Caption: Líčení

Caption: Glitry