O nás

Profil firmy

Tradice výroby technických kuliček u společnosti Ginzel, s.r.o. sahá až do roku 1991, kdy byla v Jablonci nad Nisou panem Ing. Wolfgangem Ginzelem spoluzaložena firma EcoGlass, s.r.o., která se zabývala širším okruhem činností v oblasti sklářské výroby a sklářských technologií.

Postupnou specializací byla vyčleněna dnešní, již úzce specializovaná firma Ginzel, s.r.o., která má své těžiště především ve vývoji, výrobě a prodeji technických kuliček z různých sklovin.

Dodávané technické kuličky jsou vyráběny přesně podle požadavků zákazníků jak z pohledu jejich přesnosti (garantována tolerance průměru, kulatosti i kvalita zpracování povrchu), tak z pohledu požadovaného složení, resp. fyzikálně-chemických vlastností skloviny (borosilátová skla, nízkoalkalická skla, speciální barevná skla apod.).

Svůj sortiment skleněných kuliček jsme rozšířili o produkty firem Sigmund Lindner GmbH a Mega Marbles. Obě firmy zastupujeme exkluzivně na českém a slovenském trhu. Od firmy Sigmund Lindner prodáváme hlavně keramické kuličky a glitry/ třpytky. Cvrnkací kuličky a kuličky na hraní jsou zase výrobky mexické Mega Marbles.

Dalším významným sortimentem jsou technické výrobky ze skla, např. přesné průzory, laboratorní pracovní destičky a přesné odměrky, skla s definovanou propustností v UV oblasti světelného záření včetně prodeje čoček s finálně lisovaným povrchem pro osvětlovací a zobrazovací techniku.

Od roku 2008 zastupujeme na českém a slovenském trhu produkty Kugler-Colors, šišky a granuláty určené pro malovýrobce skla.skladovací prostory

Dekorační sortiment je zastoupen hlavně těžítky a úchyty na nábytek.

Společnost se zabývá vlastním výzkumem a vývojem v oblasti výroby a zpracování skleněných technických a keramických kuliček včetně aplikací těchto nových postupů do sklářské praxe.

Naše filozofie je postavena na tom, že společně se zákazníkem vyvíjíme kuličky nebo skleněný díl přesně pro jeho aplikaci. Máme rádi nové projekty, které nás posouvají kupředu a otevírají nám nové možnosti užití skleněných nebo keramických kuliček. Důležité je, že náš výrobek bude sloužit plně ke spokojenosti zákazníka.

Roční obchodní obrat společnosti dosahuje 30 mil Kč a cca 95% výrobků je exportováno na trhy vyspělých zemí.

Dnes sídlí společnost ve vlastním areálu v Loděnici u Berouna. Máme zde vlastní sklad s cca 25ti tunami kuliček zahrnující celou šíři sortimentu včetně sortimentu šišek a granulátů produktů Kugler-Colors.

Dále provozujeme malou výrobní dílnu pro výrobu speciálních druhů skleněných kuliček a v roce 2011 jsme uvedli do provozu unikátní laboratoř přesného měření a třídění kuliček.
v lednu 2011 jsme v Loděnicích otevřeli prodejnu specializovanou na prodej skleněných kuliček, která je jedinou takto zaměřenou prodejnou v České republice.

Směrem k široké veřejnosti jsou naše aktivity spojeny s Českým kuličkový svazem, se kterým spolupracujeme na popularizaci tradiční české hry – cvrnkání kuliček.

Na podzim roku 2012 jsme rozšířili prodejnu o další místnost a mohli jsme tak zvětšit i náš sortiment. Přibylo opravdu hodně skleněných korálků, českého rokajlu, skleněných dekoračních koulí, těžítek a naprosté novinky – dekoračních 3D koulí. Zároveň jsme přeorganizovali sklad, který přísluší k prodejně a doplňování zboží je nyní rychlejší.

Zároveň proběhla přestavba velkého firemního skladu. Došlo ke zvětšení skladovacích prostorů a lepší organizace zboží. Starší prostor skladu bude upraven a bude do něj přesunuta část výroby, zejména proces broušení.